Skip to main content

Валерій ГелетейГенерал-полковник. Міністр оборони України (з 3 липня по 14 жовтня 2014 за президента Петра Порошенка).
Начальник Управління державної охорони України (2007–2009 за президента Віктора Ющенка, 2014 за в.о. президента Олександра Турчинова, з 15 жовтня 2014 - донині). 

Родина
Дружина — Анжела Гелетей, родичка Василя Дурдинця, екс-першого віце прем’єра, екс-міністра з питань надзвичайних ситуацій України.
Брат — Володимир Гелетей, у 2015 р. в.о. начальника Управління Служби безпеки України в Закарпатській області, сват Віктора Балоги.
Племінниця — Едіта Гелетей, дружина Андрія Балоги, мера Мукачевого, сина Віктора Балоги.


Друзі та земляки
Віктор Балога, народний депутат України.

Інші зв’язки
Петро Порошенко переконаний, що у 2014 році на нього готувався замах, якого допоміг уникнути Валерій Гелетей.
Також Гелетей допоміг Порошенкові у 2005 році, коли того звинуватив у корупції і кумівстві Олександр Зінченко, на той час державний секретар. У жовтні 2005 року тодішній очільник київського УБОЗу Валерій Гелетей написав заяву на Зінченка, звинувачуючи того у покриванні шахрайства. У результаті Віталій Ярема, тоді начальник ГУ МВС України у місті Києві, звернувся до Генпрокуратури з проханням відкрити справу проти Зінченка.
Варто зауважити, що разом з Петром Порошенко тоді був звинувачений у корупції Зінченком також народний депутат, глава фракції "Наша Україна" Микола Мартиненко і перший помічник президента Ющенка Олександр Третьяков.
Біографія

Валерій Гелетей народився 28 серпня 1967 року у селі Верхній Коропець, Мукачівський район, Закарпатська область.СТОРІНКА В РОЗРОБЦІ